„Kołysanki – wiersze na dobranoc” autorstwa Urszuli Kamińskiej, wydane przez Wydawnictwo Greg, to ciekawa propozycja dla dzieci, zachęcająca do przygotowania się do snu. Kiedy dzieci po całym dniu wrażeń i dostarczonych bodźców nie mogą się wyciszyć i wszystko wkoło zachęca do zabawy, „Kołysanki” pisane wierszem to doskonały czas na relaks i wyciszenie.

Każdy świadomy rodzic wie, jak ważne jest czytanie dzieciom. Przez czytanie rozwija się mowa dziecka, wyobraźnia, pracuje mózg i bogaci się wiedza o świecie. Kolejna kwestia to wspólny czas rodzica z dzieckiem, którego nie zastąpi ani najlepsza lalka, ani samochodzik do zabawy.

To właśnie przed snem jest dużo okazji do przytulania i rozmowy o emocjach, minionym dniu, o tym, co czeka nas jutro. Wieczorna pora to czas na  bycie ze sobą i przygotowanie do snu. Aby wprawić w dobry nastrój dziecko i przygotować je najlepiej, jak umiemy do snu, poza wieczorną toaletą, założeniem ulubionej piżamki, przytulenia misia, wspaniale sprawdzi się propozycja Wydawnictwa Greg. Książka zawiera aż 62 strony wierszy o tym, jak miło i przyjemnie jest spać, a do tego wiersze ukazują sny, jakie mogą się nocą pojawić. Książka posiada piękne, kolorowe ilustracje, które doskonale pobudzają wyobraźnię i zachęcają do sięgania po książkę po raz kolejny. Twarda oprawa zdecydowanie przetrwa wiele podróży i upadków z małych rączek. Jako mama bardzo żywiołowej dwulatki z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć że „Kołysanki – wiersze na dobranoc” potrafią zaciekawić swoją formą – wierszem, który się rymuje. Wiersze szybko wpadają w ucho i są łatwe do zapamiętania. Książkę można użyć także podczas na przykład trudności z zaśnięciem dziecka w samochodzie w czasie podróży czy zaśnięcia w nie swoim łóżku, kiedy dziecko jest poza domem.

„Kołysanki” Urszuli Kamińskiej zajmują kluczowe miejsce w naszej domowej biblioteczce w kategorii książki przed snem. Dziękujemy Wydawnictwu Greg za wspaniałą publikację i czekamy na kolejne wiersze, które umiłą nam czas przed snem.

Marzena