Borys – niedźwiedź w sweterku to układanka logiczna, która jakiś czas temu wpadła nam mocno w oko, a od niedawna już gości na naszej półce.

Jest produktem ekologicznym, wolnym od wszelkich szkodliwych substancji, co jest dla mnie bardzo istotne przy wyborze zabawek dla mojego dziecka.  Produkt jest niepowtarzalny, bowiem wykonany ręcznie.

Układanka już na pierwszy rzut oka wygląda niezwykle okazale, jest bardzo starannie wykonana i bardzo estetyczna. Miś Borys oprócz tego, że przyciąga swoim wyglądem do pracy poprzez zabawę, to jeszcze jest produktem drewnianym, co dla mnie i mojego dziecka jest cennym atutem podczas wyboru pomocy.

W pedagogice Marii Montessori niezwykle ważne jest to, aby pomoc była estetyczna, zachęcała do samodzielnej pracy i tak właśnie jest tutaj u niedźwiadka Borysa.

Zestaw zawiera:

– drewnianego misia z 12 otworami w sweterku o różnej wielkości,
– aż 72 drewniane kółeczka/krążki  o różnej wielkości, są w sześciu kolorach,
– 20 dwustronnych kart z wzorami do odwzorowywania,
– pięknie wykonany bawełniany worek do przechowywania.

Niedźwiadek w sweterku niesie ze sobą wiele walorów terapeutycznych i rozwojowych dziecka. Mianowicie uczy logicznego myślenia – trzeba starannie dobrać krążki w odpowiednie miejsce, a więc dziecko musi zróżnicować wielkość otworu i dopasować krążek – mały, średni lub duży.

Układanka pozwala na kształtowanie umiejętności odwzorowywania – przy pomocy dołączonych kart dziecko starannie dobiera odpowiednią wielkość i kolor krążka, umieszczając go w wyznaczonym miejscu. To ćwiczenie pomaga w sposób naturalny rozwijać koncentrację oraz spostrzegawczość. Dodatkowo, co szczególnie ważne w młodszym wieku szkolnym, układanka stanowi doskonały trening terapii ręki, rozwija motorykę małą, a także  ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

Układanka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat, dlatego przy pracy dzieci poniżej tego wieku trzeba kontrolować zabawę ze względu na małe elementy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby  dziecko, które ma dwa lata, mogło zacząć przygodę z Borysem w sweterku. Jest to doskonała okazja do nauki kolorów, rozwijania swojej wyobraźni. Bo choć dziecko ma trudność w tym wieku z odwzorowaniem wszystkich elementów z karty, to doskonale poradzi sobie z projektowaniem  kolorowego wzoru sweterka dla niedźwiadka.

Borys wprowadza w świat pojęć: odbicie lustrzane, symetria, koło. To doskonały trening pamięciowy, a możliwość uzupełniania kart o puste pola tak, aby dziecko mogło projektować swój wzór kolorystyczny ubrania, daje dodatkowe możliwości.

Miś Borys bez wątpienia staje się przyjacielem dzieci, które w sposób spontaniczny i bardzo naturalny rozwijają się na wielu płaszczyznach. Polecamy ten produkt bez najmniejszego zawahania. Bez względu na czas, miejsce i okazję sprawdzi się jako doskonały prezent dla dziecka, który posłuży na lata.

Borys w sweterku nada się zarówno do pracy w domu, jak i w środowisku przedszkolnym. Zachęcam wszystkich do zapoznania się ze szczegółami oferty tutaj.

Marzena