Kto nie poznał jeszcze firmy Świat Drewna i nie zapoznał się z ich ofertą układanek w duchu Montessori, temu radzę szybko to nadrobić. Zwłaszcza że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To doskonały czas na rozejrzenie się za wartościowym prezentem dla dziecka.

W tej recenzji pragnę skupić się na fantastycznej, kolorowej układance pomagającej w nauce ułamków. Układanka ta wykonana jest ze sklejki brzozowej, a więc z mojego ukochanego drewna. Spełnia warunki bezpieczeństwa, posiadając niezbędne atesty. Posiada także certyfikat „Bezpiecznej Zabawki”, stąd pewność, że jest to zabawka bezpieczna dla zdrowia dziecka.

Składa się z ona 18 elementów i podzielona jest na 4 koła. Pierwsze z nich jest całością, a kolejne są podzielone na dwie, trzy i cztery części. Dzięki tej układance matematycznej dziecko uczy się spostrzegawczości, dostrzega, że koło może składać się z wielu części, które tworzą całość.

Układanka Ułamki to doskonała pomoc do manipulacji, ćwiczeń motoryki małej. To zabawka edukacyjna oraz terapeutyczna, bowiem ćwiczy koordynację oko-ręka. Mając piękne, małe uchwyty, przygotuje rękę do pisania. Układanka przeznaczona jest dla dzieci 3+. Chcąc pracować z dzieckiem w młodszym wieku, musimy jej użytkowanie nadzorować.

Nauka ułamków nie jest łatwa dla dzieci rozpoczynających edukację matematyczną w szkole, ale pracując na tak ciekawym materiale od najmłodszych lat, dziecko osłuchuje się z pojęciami matematycznymi, manipuluje i sprawdza, co zrobić, aby koło było pełne. Słucha zatem słów całość, połowa, jedna druga, jedna trzecia, jedna czwarta.

Wspaniałe jest to, że układanka matematyczna Ułamki posłuży na lata, bowiem można do niej wracać, zwłaszcza kiedy przyjdzie czas na matematykę w szkole.

W naszym domu bardzo lubimy zajmować się tą układankę. A kiedy bawimy się w krojenie zabawkowej pizzy i łączymy ze sobą materiały, wtedy nauka poprzez zabawę staje się bardzo przyjemna, radosna i ciekawa. Zdecydowanie polecamy włączyć tę układankę od Świata Drewna do swoich montessorianskich pomocy w dziedzinie matematyki.

Marzena