Będąc w posiadaniu układanek Drzewo oraz Liść, nie wyobrażam sobie ich razem nie zestawić. Stąd też moja decyzja o opisie dwóch produktów w jednej recenzji.

Zdecydowałam się na zakup tych dwóch układanek, ponieważ pięknie ze sobą korespondują. W temacie jesieni sporą uwagę przywiązuje się do drzew, nie tylko w przedszkolu, co znam z pracy, ale także u nas w domu. Drzewa są niezwykle wartościowe i odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka, na przykład wytwarzają tlen, eliminują zanieczyszczenia z powietrza. Dzięki drzewom mamy meble, książki, no i  fantastyczne pomoce edukacyjne i terapeutyczne jak choćby układanki.

Układanka Drzewo od Świata Drewna wykonana jest ręcznie, z dbałością o każdy detal. Drzewo, podzielone na części, służy do nauki jego budowy, tj. systemu korzeniowiowego, pnia, gałęzi i  liści. I tutaj, przy omówieniu budowy drzewa, wpleceniu ruchu, muzyki oraz prac plastycznych, warto dodać układankę Liść.

Układanka Liść to doskonałe uzupełnienie wiedzy o drzewach. Liść, podobnie jak drzewo, podzielony jest na części i oprócz manipulacji dziecko poznaje i nazywa jego poszczególne części, takie jak: ogonek, unerwienie, blaszka, wierzchołek liścia.

Kazda z tych układanek jest drewniana, kolorowa, z gałeczkami, dzięki którym wspaniale można wyciągać i wkładać elementy w odpowiednie miejsce. Taka zabawa to doskonała praca palców oraz dłoni, a także okazja do pogłębiania wiedzy dotyczącej przyrody. Układanki będą niezwykłą atrakcją dla dziecka, kiedy poznaje ono nazwy drzew, wygląd liści czy owoców.

Poszczególne elementy, jak na pedagogikę Marii Montessori przystało, można odrysować na kartce, starsze dziecko może je również podpisać – i tak oto powstanie samodzielnie wykonana książeczka.

Układanki od Świata Drewna są bezpieczne dla zdrowia dziecka, ponieważ posiadają odpowiednie atesty. Są wykonane z bezpiecznych dla  dziecka surowców i pomalowane wysokiej jakości farbami.

Zdecydowanie polecam te dwie układanki. To doskonała możliwość  ćwiczeń koncentracji, dokładności oraz motoryki małej. W dodatku przez zabawę dziecko wzbogaca swoją wiedzę o otaczającym go świecie.

Marzena

A więcej szczegółów dotyczących tych układanek znajdziecie tutaj.