Dawno nie pisałam o wtyczkach – manipulacyjnej układance lewopółkukowej od Blue-Sky, co nie oznacza, że jej nie używamy czy o niej zapominamy. Wręcz przeciwnie. To wciąż przepiękna i jedna z najlepszych pomocy w naszym domu.

Ta kolorowa układanka ma kolorowe wtyczki w kształcie kul i kolorowe wtyczki z figurami, dołączone karty, geoplan, kołki i gumki recepturki, co mocno uatrakcyjnia zestaw. Możliwości pracy z materiałem jest naprawdę mnóstwo. Początkowo wraz z córką bawiliśmy się we wkładanie kolorowych wtyczek w otwory. Później było odwzorowywanie z kart. Następnym etapem była zabawa w torty, segregowanie, podział na kolory i figury.

W ostatnim czasie natomiast króluje u  nas zabawa z kołkami i gumkami. Moja córka chętnie wtyka kołki i próbuje zakładać na nie gumki recepturki, a kiedy się jej nie udaje, prosi mnie o pomoc. Wtedy wspólnie tworzymy pracę. Bardzo się jej podoba, że gumki mają różne wielkości i kolory. Chętnie potem je ściąga i układa swoje wzory.

Widząc, jak reaguje Lenka na tę pomoc od Blue-Sky, mogę powiedzieć, że to materiał, który nigdy się nie nudzi, a im dziecko starsze, a możliwości manipulacje i samodzielność większe, tym więcej czasu spędzanego z układanką.

Wtyczki są wspaniałym materiałem  wpływającym na rozwój dziecka, więc – ponieważ zbliża się czas Mikołaja i Świat Bożego Narodzenia – poleciłam ten produkt wszystkim rodzicom swoich podopiecznych w przedszkolu. Bez wahania rekomenduję tę układankę jako jeden z najbardziej wartościowych prezentów dla dziecka. Z całego  serca nadal polecam zarówno firmę Blue-Sky, jak i fantastyczną pomoc, którą mamy szczęście posiadać w domu.

Układakę kupicie tutaj.

Marzena