Chciałabym przedstawić jedną z przepięknie wykonanych, a przede wszystkim edukacyjnych, montessoriańskich pomocy firmy Świat Drewna.

Nie będę ukrywać, że wchodząc na stronę sklepu, nie można oprzeć się pokusie zakupu, przy czym trudno jest dokonać wyboru jednej czy dwóch pomocy. U nas na tę chwilę pojawiły się dwie tęcze: siedem oraz dziesięć elementów, układanka konie, układanka ułamki, układanka drzewo oraz układanka liść. Gdybym posiadała większe możliwości finansowe, to zastanawiałabym się raczej, czego nie wybrać, bo zdecydowana większość produktów z oferty wpada w nasze gusta edukacyjne, terapeutyczne, rozwojowe, a przede przede wszystkim montessoriańskie. Swoje recenzje chciałabym rozpocząć od opisu tęczy, które zakupiłam.

Muszę przyznać, że na żywo pomoce wyglądają jeszcze lepiej, atrakcyjniej niż na zdjęciach. Tęcze mają piękne, żywe kolory, ale lekko stonowane. Zdecydowanie jestem zwolenniczką tęczy w naturalnych kolorach, więc te konkretne bardzo mi się spodobały. Tęcze wykonane są solidnie, zabezpieczono je bezpiecznym lakierem, dzięki czemu ich piękno będziemy podziwiać przez kolejne lata.

Jeśli mam być szczera, to nie wyobrażam sobie miejsca, gdzie stosuje się metodę Marii Montessori, bez tęczy. Dla mnie to jest jedna z ważniejszych pomocy w tej pedagogice, zaraz po cylindrach, różowej wieży, brązowych schodach itp.

Wybierając tęczę, trzeba bardzo uważać, bowiem często można spotkać się z komentarzami rodziców, że kolor wyblakły, farba schodzi albo – co najgorsze – kiedy postawi się wszystkie elementy na podłożu, to są nierówne. Dla mnie to duża zbrodnia przy wykonaniu tęczy. I tu właśnie polecam z pełnym przekonaniem tęcze firmy Świat Drewna, bowiem i kolory,  i jakość, a przede wszystkim staranność wykonania widoczna jest gołym okiem. Wszystko równiutkie. Niektórzy mówią, że tęcze są drogie, wybierają tańszy zakup i czują później rozczarowanie. Każdy rodzaj tęczy ze Świata Drewna to gwarancja satysfakcji, a ceny w porównaniu do innych ofert są bardzo konkurencyjne.

Tęczę można układać w odpowiedniej kolejności, można wykonać z niej tunel – moja 2-latka myśli, że przez niego przejdzie, ale po sprawdzeniu okazuje się, że jednak przejść mogą jedynie figurki 🙂 Można bawić się w kolory, nazewnictwo w języku angielskim, pokusić się o zaśpiewanie piosenki „Rainbow”.

Dając tęczę dziecku, ono samo wpadnie na to, jak ją użyć. Bez żadnej instrukcji moja Lenka zaczęła układać wieżę i czuła ogromną radość, gdy stawiała na siebie kolejne elementy do góry. Później, gdy znudziła się jej wieża, zaczęła budować siebie domek, tworząc ogrodzenie, i do takiego domku przyniosła sobie zabawowe filiżanki , telefon i przegryzaki. I jak to sama powiedziała: „Mamusiu, to jest właśnie mój dom”. Cóż więcej można dodać? Radość z zakupu ogromna.

A jakie korzyści ma rodzic? Po pierwsze chwilę dla siebie, aby przyjrzeć się zabawie dziecka z boku, pod drugie szczęście, że dziecko rozwija motorykę małą i swoją wyobraźnię , uczy się kreatywności. Po trzecie rodzic ma przepiękną dekorację w domu:)

Polecamy i zachęcamy do zakupów w Świecie Drewna, a po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

Marzena