Seria powszechnie znanych i lubianych rymowanek dla maluszka – „Lata osa koło nosa”, „A-a-a… kotki dwa”, „Sroczka kaszkę warzyła”, „Mam chusteczkę haftowaną” – to doskonała propozycja dla młodszych dzieci, także przedszkolaków, które poznają i chętnie zapamiętują wierszyki oraz lubią zabawy ruchowe.

Treści tych rymowanek nikomu chyba przedstawiać nie trzeba, warto się jednak skupić na samym ich wydaniu. Książeczki mają twardą okładkę oraz zaokrąglone rogi, dzięki czemu będą one trwalasze i przede wszyskim – bezpieczne z użytkowaniu dla najmłodszych pociech.

Dzieci lubią kolorowe obrazki, a w tych wierszowankach ilustracje przedstawiono w sposób bardzo radosny, barwny, przyjazny młodym czytelnikom. Każda strona jest inna, przejrzysta i kolorowa. W każdej książeczce można znaleźć cztery rymowanki, co zdecydowanie urozmaica lekturę, dając możliwość wyboru, czy czytamy jedną, czy wszystkie od razu.

Dzięki tym niewielkogabarytowym książeczkom można weselej spędzić czas w podróży albo przetrwać deszczową pogodę. Są one także okazją do nauki krótkich, wdzięcznych wierszyków.

Książka, która łączy w sobie piosenkę i ruch, dla dzieci, zwłaszcza w młodszym wieku, to połączenie idealne. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak polecić całą serię, bo zdecydowanie zasługuje ona na uwagę. Zresztą, sami znacie te utwory, więc to wiecie. Polecam ich zakup do domowego lub przedszkolnego zbioru książeczek.

Marzena