Moja córka grę w memo poznała bardzo wcześnie, sama byłam zaskoczona, że nieco ponad roczny brzdąc potrafi przyswoić jej zasady. Na początku oczywiście zwyciężała ciekawość, więc Zosia odkrywała wszystkie karty po kolei, ale dość szybko zrozumiała, że szukamy konkretnych par, a pozostałe zakrywamy. Obecnie w naszym domu mamy karty do memo o różnej tematyce i w różnym formacie (nawet książkowym). Teraz nasza kolekcja wzbogaciła się o coś naprawdę ekstra – drewniane memo ze zwierzętami i ich tropami. Cieszy mnie to tym bardziej, że od jakiegoś czasu w kwestii zabawek mocno zaczęłyśmy stawiać na drewno, doceniając je zarówno za trwałość, jak i estetykę.

Memo zwykle kojarzy się z zapamiętywaniem układu i odszukiwaniem takich samych par kart. I to jest super, przyznaję, niemniej w przypadku tego zestawu mamy dużą wartość dodaną do tradycyjnej wersji gry. Pary stanowią bowiem zwierzęta i tropy, co zwiększa nieco stopień trudności, więc z zabawy ucieszy się także starsze dziecko. Z moją dwuletnią córą bawimy się aktualnie w taki sposób, że przy odłoniętych wszystkich krążkach dobiera ona zwierzę i ślad, jaki pozostawia. Sporą ich część już teraz rozpoznaje, a gdy pozna wszystkie, przejdziemy do właściwej gry w memo. Warto dodać, że drewniane krążki są podpisane, więc nie przejmujcie się, jeśli nie jesteście ekspertami, podpisy nie pozwolą na pomyłkę.

Zestaw zawiera dwanaście par zwierząt i tropów, a więc całkiem sporo. Duże jest także ich zróżnicowanie – znajdziemy tu zwierzęta leśne, hodowlane, domowe, ale też na przykład ptaki. Krążki wykonanane są z solidnej sklejki drewnianej, więc będzie to zabawka trwała, nie ulegnie ona tak szybko zniszczeniu. Do tego grawer jest wysokiej jakości, dość ciemny, aby kontrast z jasną sklejką był wyraźny, zwierzęta da się od razu rozpoznać. Wielkość krążków jest dostosowana do dziecięcych rączek, co dla dorosłego także ma istotną zaletę – przechowywanie zabawki nie zabiera dużo miejsca.

Jest to zestaw zdecydowanie warty polecenia – zarówno z uwagi na wartość poznawczą, jak i solidne wykonanie. Na pewno będziemy uważnie śledzić ofertę firmy www.grawpro.pl i sukcesywnie powiększać naszą kolekcję ich produktów. Zdecydowanie polecam!