Muzyka od zawsze była i dalej jest w moim sercu. Od najmłodszych lat śpiewałam i tańczyłam. Z muzyką wiązały się śpiewy w kościele i prowadzenie przydrożnych majówek, gdy miałam dziewięć lat. Nie wiem, jak jest w innych rodzinach, ale ja zaraziłam moją córkę zamiłowaniem do tańca i muzyki. Choć Lenka ma dopiero dwa lata, to śpiewa bardzo dużo z dziecięcego i kościelnego repertuaru. Zna wiele instrumentów, a od kilku tygodni jest zafascynowana gitarą klasyczną.

Długo zastanawiałam się, czy to dobry moment, aby pojawiła się w naszym domu gitara, ale z drugiej strony – czemu nie? Postawiłyśmy na gitarę włoskiej firmy Bontempi. Gitara przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia, ale już dziecko w młodszym wieku może poznać ten instrument – nazywać jego części, dotykać struny, potrzymać, opisać jego wygląd wraz z rodzicem. A za rok, dwa może będzie gotowe, by grać swoje melodie.

Gitara wykonana jest z drewna, co jest dla nas bardzo cennym atutem. Posiada sześć metalowych strun różnych grubości, z możliwością strojenia, co sprawia, że przypomina brzmieniem gitarę klasyczną.

Gitara prezentuje się bardzo dobrze i profesjonalnie, jest idealna dla dziecka pod względem gabarytów. Wielkość i kolor to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o dziecięce gusta. Ma siedemdziesiąt pięć centymetrów, więc dla młodszych i nieco starszych pociech w sam raz.

Do zestawu dołączony jest materiałowy futerał z kieszonką i pasek na ramię, przez co instrument staje się bardziej funkcjonalny.

Kiedy w naszym domu śpiewamy i mówimy o instrumentach, sięgamy po tę gitarę. Jest niezwykłą atrakcją, daje możliwość zapoznania z brzmieniem i wyglądem tego instrumentu, a to z kolei zachęca do nauki gry na gitarze.

Czy polecam ten produkt? Zdecydowanie TAK. Całokształt oczekiwań spełniony w stu procentach. Serdeczne zachęcam do zakupu.

Marzena

Zabawkę zrecencowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.