W ostatnich miesiącach dokonuję wiele edukacyjnych i terapeutycznych odkryć. Do najnowszych należy mapa świata od matymontessori.pl.

W temacie „Świat” moja córka posiada już globus, puzzle oraz mapę świata w wersji podkładki na stół, po którą niezbyt chętnie sięga. Mapa świata do tej pory kojarzła mi się z wielkogabrytową pomocą, na którą moje dziecko jest za małe i nie ma aktualnie na nią ochoty, a z kolei nie mam miejsca, aby ją przechowywać na przyszłość. Stąd do tej pory nie miałam w sobie wystarczającej motywacji, aby zakupić mapę świata, na której można by pracować z dzieckiem. I ku memu zaskoczeniu właśnie wpadła w moje ręce przepięknie wykonana mapa świata od matymontessori.pl. Mapa ta, co dla mnie jest ważne, jest wykonana zgodnie z pedagogiką Marii Montessori.

Mapa została zapakowana w tubę, jest łatwa w przechowywaniu. Kontynenty i wyspy wykonano z filcu, a etykiety z nazwami kontynentów i oceanów są z tego samego materiału, co mapa – bardzo przyjemnego w dotyku. Pomoce dodatkowe zapakowano w poręczne pudełko.

Otrzymując tego rodzaju pomoc, tak starannie przygotowaną, mam pewność, że producent stawia na dbałość o produkt i satysfakcję osoby, która dany produkt otrzymuje. Firma, która tworzy mapy, jest solidna oraz dokładna, dba o dobre wrażenia wizualne i dotykowe odbiorcy.

Mapa świata od matymontessori.pl ma takie wymiary, że możemy z nią pracować na kanpie czy podłodze. Materiał jest niezwykle delikatny, a przy tym przyjemny w dotyku, co jest niezwykle istotne przy dzieciach w młodszym wieku. Kolory, zarówno znajdujące się na mapie, jak i materiałów dodatkowych wykonanych z filcu, są bardzo przyjemne dla oka, zachęcają do pracy i zabawy.

Mata nie ślizga się po podłodze, a nakładane elementy pasują idealnie w wyznaczone miejsca. Dużym atutem jest to, że poszczególne części nie rozjeżdżają się po nałożeniu na mapę, co stanowi duże wzmocnienie dla dziecka, kiedy samodzielnie uda mu się nałożyć element.

Ze względu na dużą potrzebę sensoryki u dzieci mapa świata spełnia także funkcję terapeutyczną  – dostarcza wrażeń dotykowych, bo materiał jest gładki, przyjemny w dotyku.

Mapa świata, o której tu mowa, jest wstępem do zabaw i pracy w temacie „Świat”. Stanowi bazę do poszerzania wiedzy na temat każdego z kontynetów, zamieszkujących je zwierząt, kultur, obyczajów. Z młodszym dzieckiem może to być ustawianie zdjęcia zwierzęcia charakterystycznego dla danego kontynentu lub figurki. Możliwości jest na prawdę wiele.

Mając tak doskonały materiał do pracy w temacie „Świat”, pomysłów na  wykorzystanie maty mi nie brakuje. Dzięki niej możemy w bardzo przyjemny sposób rozwijać wiedzę o świecie. Mapę można używać w domu, ale i w pracy w przedszkolu, co sama czynię.

Atut ponad wszystko – mapę można prać i bardzo szybko można ją schować. Dlatego nie trzeba dużo czasu, aby posprzątać po zabawie.

Zdecydowanie polecam ten produkt do nauki w domu czy przedszkolu. Spełnia on swoją funkcję i daje zielone światło do porzeszania wiedzy o otaczającym nas świecie.

Marzena

Matę można zakupić tutaj.

Warto zapoznać się z promocjami producenta i super ofertami mikołajkowymi dla przedszkoli.