Od niedawna w naszym domu gości mata z motywem miasta, z dwoma samochodzikami z bardzo dobrze znanej we wszystkich przedszkolach firmy Viking Toys.

Mimo tego, że moje dziecko jest dziewczynką, to ochoczo  z niej korzysta. Mata jest kolorowa, dobrze rozkłada się na dywanie czy podłodze. A do tego po złożeniu ma niewielkie rozmiary, dlatego zamierzamy zabierać ją ze sobą, kiedy jedziemy na weekend na wieś, a zapowiadają opady deszczu, czyli z racji pory roku – zapewne często.

Lenka bardzo lubi zabawę samochodami, zwłaszcza jeśli może rozróżniać kolory czy marki samochodów. Przy tak ciekawie i starannie wykonanej macie możemy porozawiać o tym, co i dlaczego się na niej znajduje.

Mata doskonale sprawdziła się w przedszkolu podczas zajęć o bezpieczeństwie. Dzięki niej omówiłam z wychowankami zasady bezpiecznego poruszania sie po drodze. W bardzo przyjemny sposób rozmawialiśmy o znakach drogowych i przejściu przez ulicę.

Jeśli wzbogacimy matę o dodatkowe materiały, takie jak znaki drogowe, małe laleczki, ludziki czy sygnalizator świetlny, stanie się ona atrakcją na dłuższy czas. Tak właśnie zrobiłyśmy my. Dzięki temu tą zabawką można bawić się w różnorodny sposób, zaczynając od maluszka, a kończąc na starszaku.

Zdecydowanie polecam tę matę, bo sprawdzi się podczas zabawy i nauki zarówno w domu, jak i w przedszkolu. A jakość jej wykonania przekonuje mnie o tym, że będzie nam długo towarzyszyć.

Marzena

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu aleMaluch.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.