Nie jest tajemnicą, jak bardzo w naszym domu lubimy drewno, coraz częściej stawiając na nie kosztem plastikowych zabawek, których u nas coraz mniej. Niejednokrotnie pisałam także, że bardzo cenię sobie korzyści, jakie płyną z zabawy klockami – i te dotyczące motoryki małej, i te rozwijające potencjał twórczy dziecka. Nie będzie zatem dużym zaskoczeniem fakt, że połącznie drewna i klocków wywołuje we mnie efekt wow. I tak właśnie jest z drewnianymi klockami Modi Block.

W tym konkretnym zestawie znajdziemy klocki w różnych kształtach i kolorach, co tak naprawdę już wystarczyłoby mi do napisania bardzo pozytywnej opinii na ich temat. Te jednak mają dodatkowo bardzo dużą zaletę w postaci plastikowych wypustek i dziur, dzięki czemu można je łączyć ze sobą na sztywno. To z kolei sprawia, że młodsze dzieci także będą miały dużą frajdę z zabawy, bez frusrtacji, że jeden nieodpowieni ruch i cała konstrukcja się zburzy. Fakt, że do łączenia potrzeba nieco wprawy, niemniej moja dwulatka już zwykle sobie z tym radzi, a gdy potrzebuje pomocy, bo coś nie chce wejść, po prostu o tym mówi.

Ale to nie jedyny bonus, bo do zestawu dołączono także inne elementy – osie z kołami oraz postacie w kolorowych czapeczkach, dzięki czemu można budować pojazdy. I na tym właśnie skupia się obecnie moja dwuletnia córka – bardzo lubi, gdy wspólnie budujemy pociąg, którym następnie jeździ po pokoju. Wspólne budowanie to nie tylko świetne ćwiczenie dla rączek, ale przede wszystkim dobra zabawa dla dziecka, które może popuścić wodze wyobraźni.

Warto dodać, że ta seria klocków ma różne zestawy – jedne z wypustkami do łączenia, inne bez, różnią się one także pod względem liczby elementów, ale wszystkie bardzo fajnie ze sobą współgrają. Ze „zwykłych” klocków można budować domy i inne zabudowania, z tych z łączeniami pojazdy i całe miasto gotowe.

Zdecydowanie polecam te klocki – zw względu na drewno, kolorystykę i solidne wykonanie. Takie zabawki zostają na lata.

Zabawkę zreceznowałam dzięki uprzejmości portalu aleMaluch.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.