Właśnie rozpoczynamy swoją przygodę z AleMaluchem i od razu naszym wielkim odkryciem stała się mozaika Pixel Daisy.
Mozaiki dla dzieci od zawsze kojarzyły mi się z planszą i małymi koralikami do wtykania, które zresztą posiadamy w domu. Niestety ze względu na wiek dziecka i małe elementy zostały one jeszcze schowane do szafy.

A tu proszę, mozaika od AleMalucha posiada wygodną walizkę do noszenia, kilka kolorowych plansz, które dziecko może wymieniać i przede wszystkim duże elementy, które maluch bez obaw może wtykać samodzielnie.

Kolejna zaleta tej mozaiki to kolory części do wtykania, które dopasowuje się w odpowiednie miejsca. Poza kolorami mamy tu także kształty i figury, co daje nam możliwość poszerzenia wiedzy dziecka w różnych obszarach.

Mozaika Pixel Daisy to nie tylko praca palców i samych dłoni, ale także nauka kolorów, nazywanie kształtów i figur, ćwiczenie percepcji wzrokowej, uwagi oraz koncentracji. Wszystko wspaniale mieści się w pudełku w kształcie walizki, którą można zabierać ze sobą do zabawy, nawet w gości.

A wszystko to w dziecięcym wydaniu, bardzo przyjazne dla malucha. Moziaka ta doskonale sprawdzi się jako prezent urodzinowy lub z innej okazji dla dziecka w młodszym wieku.

Zdecydowanie polecam tę zabawkę ze względu na duże części i wiele możliwości, jakie daje zabawa nią. Jesteśmy z Lenką nią bardzo miło zaskoczone i na  pewno będziemy polecać ją zarówno zaprzyjaźnionym rodzicom, jak i rodzicom dzieci w naszym przedszkolu.

Marzena

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu aleMaluch.

Zabawkę kupicie tutaj.