Do ćwiczenia motoryki małej, a przede wszystkim chwytu pęsetowego cudowne są bloki z cylindrami. Zarówno ja, jak i Lenka jesteśmy tym materiałem zachwycone. Dla początkujących, małych rączek zdecydowanie polecam zestaw małych cylindrów – 4 bloki z 5 cylindrami w każdym.

Poczas pracy z cylindrami można łatwo wprowadzać pojęcia matematyczne. Cylindry to nie tylko dopasowywanie w odpowiednie miejsce, ale i nauka koncentacji, cierpliwości oraz uwagi. Gdy dziecko opanuje kolejno bloki, można je mieszać ze sobą. Tego rodzaju zadanie może być świetną zabawą/grą dla rodzeństwa albo dziecka i innej osoby.

Zestaw małych cylindrów kosztuje ok 200 zł. Te znalazłam na olx jakiś czas temu. Niestety jakość wykonania produktu jest daleka od ideału, bo materiał jest nieoszlifowany, a elementy nie pasują jak ulał w danej miejsce (choć powinny). Niemniej prezentowany zestaw spełniaja swoje funkcje i moje dziecko często po niego sięga.

Duże bloki z cylindrami to koszt około 400 zł. Warto wybrać porządnego producenta, by nie czuć zawodu z dokonanego zakupu i choć kiedyś wydawało mi się, że lepiej kupić od razu duży zestaw, to pracując na tym małym  i zderzając dziecko 2-letnie z dużymi blokami, zdecydowanie na początek polecam pracę na mniejszej wersji. Przed dokonaniem zakupu zawsze warto sprawdzić producenta. Niestety płaci się często dużo, a satysfakcja jest różna.

Mimo tego, że małe bloki z cylindrami nie są idealne, to polecam je do pracy z dzieckiem w młodszym wieku. Stanowią one dużą atrakcję, są lekkie, a do tego to świetny początek do pracy z cylindrami.

Do bloków z cylindrami polecam dywanik z Ikei za jedyne 9,90 zł, dzięki niemu domowe Montessori gotowe 🙂

Marzena