Publikacje „Maski zwierząt leśnych” i „Maski ptaków” firmy Plus-Art – Artystycznie z natury to świetna atrakcja dla najmłodszych. Większość dzieci lubi wcielać się w różne postacie czy zwierzęta, chętnie też je naśladują, dlatego te książki są czymś, co od razu przypadnie dzieciom do gustu. Książki z maskami wyróżnia przede wszystkim to, że prezentowane obrazki są naturalne, wierne oryginałom, kolorowe, a sama maski znajdują się na grubszym materiale, co sprawia, że są trwałe i proste w przygotowaniu (wycięciu i mocowaniu).

Wspaniałe jest to, że na ostatniej stronie każdej publikacji można znaleźć krótki opis umieszczonych w nich zwierząt leśnych oraz ptaków. Przy zwierzętach leśnych można doszukać się śladów, jakie zostawia dane zwierzę, co stanowi kolejną ciekawostkę i atrakcję dla dziecka. Książki, o których mowa, to bez wątpienia niezwykły dodatek przy mówieniu o lesie czy budowie drzewa. Posługując się maskami, można pokusić się o wyszukanie z dzieckiem większej ilości informacji o danym zwierzęciu czy ptaku w Atlasie zwierząt czy Atlasie ptaków. Można przy tym wykonać z różnorodnych materiałów cząstkę lasu na tacce lub w słoiku, aby poprzez zabawę porozmawiać o naturalnym środowisku zwierząt. Dzięki tak realistycznym i dużym maskom można również pokusić się o przygotowanie inscenizacji lub wykonanie przebrania, które wraz z maską będzie stanowiło oryginalny strój karnawałowy.

Polecam do zabawy w domu, przedszkolu, szkole. Maski sprawdzą się w przypadku dzieci w każdym wieku. Serdecznie polecam!

Marzena