Nawet najfajniejsze puzzle czy gry mają to do siebie, że po pewnym czasie powszednieją i zwykle zastępuje się je czymś nowym. Dlatego bardzo doceniam zestawy gier, gdzie w jednym miejscu (i raz płacąc) możemy urozmaicać zabawę, sięgając po różne mini gierki i puzzle. Nie zdziwiłam się nawet jakoś specjalnie, że Carotina postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom swoich młodych fanów i poza zestawami tematycznymi, do których nas przyzwyczaiła, wypuściła na rynek zbiór przeróżnych zabaw. Co istotne, o bardzo zróżnicowanym poziomie – znajdziemy tu zarówno puzzle dwuelementowe ze zwierzętami, jak i gry z użyciem liter. Tutaj skupię się jednak na tych elementach zestawu, z których korzystamy obecnie i które Zosia upodobała sobie szczególnie.

Interaktywną marchewę znamy już bardzo dobrze z kart z innych zestawów serii, ale tym razem pokazała się nam ona w wielu innych funkcjach. Na przykład wielkiego plakatu z pytaniami i kropkami, w które należy kliknąć, by przekonać się, czy odpowiedź jest poprawna. Ale to dpiero początek, bo marchewa przydaje się tu  w niemal każdej grze. Mamy tu choćby bardzo fajne ćwiczenie z owadami oraz ich cieniami na odwrocie. Przy pomocy marchewki sprawdzamy, czy wskazaliśmy właściwy cień. Nawet gdy układamy puzzle, na ich odwrocie możemy zobaczyć, jak prezentuje się nasz (tj. dziecka) stan wiedzy. Warto zaznaczyć, że tematyka ćwiczeń jest bardzo zróżnicowana, co stanowi niewątpliwą zaletę zestawu. Możemy liczyć jajka, poćwiczyć kolory, wielkości czy nazewnictwo z różnych dziedzin. Zosia podłapała choćby nazwy warzyw, a szczególnie upodobała sobie dynię. Tak zresztą nazwała ten zestaw. Mówi, że chce dynię i wyjmuje naszą nową Carotinę 🙂

Fajnie, że twórcy gry potrafili element charakterystyczny dla całej serii, czyli interaktywną marchewkę, zaadaptować do tylu różnych aktywności. Dzięki temu nie jest monotematycznie, a zabawa wciąga do tego stopnia, że ani się obejrzymy, a umknie nam godzina lub nawet więcej.

Zestaw zdecydowanie warty polecenia. Podobnie zresztą jak cała seria.

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu aleMaluch.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.