Majówka – jeden z najfajniejszych okresów w roku, kiedy rodzina może spędzić razem trochę więcej czasu niż tylko wieczory, bo zwykle i mama, i tata mają wtedy wolne. Wiele rodzin ma wtedy różnego rodzaju plany wycieczkowe i choć ze względu na zaangażowanie męża w sprawy budowy domu nie planowaliśmy jakiegoś dłuższego wyjazdu, to jednak chcieliśmy zabrać Zosię do pobliskiej miejscowości, gdzie znajduje się zamek, tama i pyszne lody. Z planami tak jednak czasem bywa, że coś je psuje, na przykład pogoda. I tak właśnie było z naszą tegoroczną majówką, która okazała się brzydka i deszczowa. Na szczęście na dzień przed planowaną wycieczką córa otrzymała atrakcyjny „zamiennik” – kolejne gry z naszej ukochanej Carotiny! A że jesteśmy obecnie na etapie fascynacji kształtami i zaczynamy powoli uczyć się cyfr, to na pierwszy ogień poszła właśnie „Carotina: Cyfry i Działania”.

W skład zestawu wchodzi całkiem sporych rozmiarów żyrafa i to właśnie ona przede wszystkim zainteresowała Zosię. Na jej głowie przyczepiamy oczy i buzię, nogi należą do różnobarwnych figur geometrycznych, dzięki czemu możemy poćwiczyć nie tylko kształty, ale także kolory. Natomiast na szyi przyczepiamy do odpowiednich liczb z zakresu 1-10 różne zwierzęta, odpowiadające ilościowo danemu polu. A co najważniejsze – wszystko to ma postać puzzli, tak uwielbianych przez moją córę. Dodatkowo dla starszych pociech mamy tu także dwuelementowe puzzle z prostymi działaniami matematycznymi oraz obrazki ze zwierzakami do segregowania – ta ostatnia aktywność także wychodzi Zosi bardzo sprawnie. I przede wszystkim – ona uwielbia to robić, bo traktuje to jako zabawę, a nie naukę. Tak właśnie powinno być i bardzo mnie cieszy fakt, że córa lubi te nasze mądre zabawy.

A już chyba najbardziej rozczuliła mnie chwila, kiedy Zosia ułożyła dużą żyrafę, przyprowadziła jej małą koleżankę w postaci drewnianej figurki żyrafki, a następnie… przywitała je ze sobą, mówiąc „cześć”. Takie chwile pamięta się długo. Są one także dowodem na to, że istnieje mnóstwo ciekawych alternatyw dla telewizji i interaktywnych gadżetów. Takie zabawy procentują, a to, jak fajnie rozwija się nasza Zosia na różnych płaszczyznach, jest dla nas najlepszym drogowskazem, który pokazuje, że bawiąc się mądrze, idziemy we właściwym kierunku.

„Carotina: Cyfry i Działania” to zestaw zdecydowanie warty polecenia, także dla dzieci młodszych, niż sugeruje to producent. Z pomocą dorosłego maluch jest w stanie ułożyć całą układankę, a później pewnie będzie chciał robić to sam, bo materiał jest bardzo atrakcyjny dla dzieci – kolorowy, estetycznie i solidnie wykonany, a w dodatku mamy tu zwierzaki, czyli to, co dzieci lubią najbardziej!

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu aleMaluch.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.