Nie bez powodu mawia się, że jeśli dziecko nie spróbuje, to nie dowie się, czy coś potrafi, czy jest już na coś gotowe. I moja córa jest na to najlepszym przykładem! Ale po kolei, zanim przejdę do części, którą – co szczerze przyznaję – uwielbiam, najpierw zaprezentuję wam zabawkę, dzięki której po raz kolejny mogłam zachwycić się tym, co Zosia już potrafi.

Carotina Baby Wagon to zabawka mieszcząca w sobie… wiele innych zabawek! Wdzięczny wagon z rączką do prowadzenia – dodam, że całość jest sporych rozmiarów – posiada na „masce” miejsce na klocki w różnych kształtach, dzięki czemu poćwiczymy trochę sprawność małych rączek, dokładnie tak, jak to się robi w powszechnie używanych i lubianych sorterach. Klocki te są oczywiście dołączone do zestawu. Aby rzeczony wagon maksymalnie spersonalizować, oddano w ręce naszych pociech cały zestaw naklejek, dzięki którym możemy utworzyć imię dziecka, ale nie tylko. Różne kształty aż się proszą o naklejenie! Kiedy stworzyliśmy już pojazd naszych marzeń, pora zajrzeć do środka. A tam… puzzle! Mnóstwo puzzli, które uwielbiamy układać, o czym wspominałam już kilkakrotnie. Motyw przewodni – zwierzaki, czy to, co dzieci lubią najbardziej. Jedne są dwuelementowe, gdzie dopasowujemy duże i małe zwierzęta do siebie, inne – czteroelementowe. Zosia (19 miesięcy) bez problemu układa je już samodzielnie, więc zabawkę polecam także dla młodszych pociech.

Teraz będzie jednak najlepsze. Nasze najnowsze odkrycie – gra w memo, bo i karty do tej gry znajdziemy w tym obszernym zestawie. Zawsze sądziłam, że to zabawa dla sporo starszych dzieci, tymczasem Zocha połknęła haczyk i my także już się w to bawimy. Pewnie, że nie ze wszystkimi kartami, wszak jest ich kilkanaście par, ale stopniowo dokładamy kolejne i widzę, że ta aktywność sprawia córce dużo frajdy.

Warto dodać, że wszystkie elementy są wykonane z grubej, twardej tektury i estetycznie wykonane. Nie ma tu także żadnych małych elementów, które byłyby dla młodszych dzieci niebezpieczne. Po prostu wagon pełen atrakcji, dosłownie pełen, bo elementów do gier i układania jest naprawdę dużo! Carotina Baby Wagon to zabawka zdecydowanie warta polecenia!

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu aleMaluch.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.