Jako absolwentka kilku kierunków pedagogicznych, nauczyciel, ale przede wszystkim jako mama  doskonale wiem, jak trudnym tematem do rozmowy z dzieckiem bywają emocje. Często także dorośli miewają z tym problem, a przecież młody człowiek dopiero poznaje otaczający świat, uczy się go rozpoznawać i nazywać, także to, co dzieje się tam w środku. Nie ukrywam, że tematyka emocji jest jedną z moich ulubionych w książakch dla dzieci, dlatego po „Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie?” sięgałam z dużą dozą ciekawości.

Tak naprawdę wystarczył mi rzut okiem na spis treści, by zobaczyć, że mam do czynienia z publikacją ciekawą i najprawdopodobniej wartościową merytorycznie. Kolejne strony stanowiły dla mnie ekscytującą zagadkę i bynajmniej nie rozczarowałam się. Już na pierwszych stronach pokazano, że różnimy się od siebie i że ta różnorodność jest fajna, ciekawa. Ktoś jest uzdolniony w jednym kierunku, ktoś inny w czymś innym. Warto to pielęgnować, ale też uczyć się od siebie wzajemnie. Autorka daje czytelnikom także wskazówki dotyczące tego, co można robić, by mieć zdrowe ciało i głowę, a wszystko to zostało zobrazowane przyjemnymi dla oka ilustracjami. Strasznie fajne było to, że postarano się wytłumaczyć dzieciom w przystępny sposób, czym są abstrakcyjne pojęcia pokroju szczęścia. Wyszło ciekawie i sądzę, że faktyczne będzie to definicja zrozumiała dla młodych odbiorców książki. Osobiście wyznaję zasadę, że nie ma złych emocji, są jedynie te mniej i bardziej przez nas pożądane, ale wszystkie one są potrzebne. Odniosłam wrażenie, że autorka podziela mój pogląd, tyle że dodatkowo przelała go na papier w słowa, które trafią do dziecięcych umysłów.

„Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie?” to książka, w której ujął mnie zarówno dobór treści, jak i sposób jej zaprezentowania – plus także za ramki z krótkimi informacjami zatytułowanymi „To ważne!”. Stanowią one coś w rodzaju pigułek wiedzy. To jedna z tych publikacji, które pomagają rozwijać inteligencję emocjonalną już od najmłodszych lat. Publikacja warta polecenia, stanowiąca dobry punkt wyjścia do rozmowy na temat emocji towarzyszących nam w różnych, nie zawsze łatwych, sytuacjach.