Kiedy trafiam na książki takie jak ta, poważnie rozważam rozszerzenie skali ocen o dodatkową jedenastkę, bo w porównaniu do wielu innych dziesiątek, które mi się spodobały, ta zasługuje na więcej. Tak dobrej powieści nie czytałam od czasu… już nawet nie pamiętam czego! Chyba nigdy wcześniej nie sięgnęłam nawet po thriller psychologiczny i najwyraźniej to był błąd. Bo jak niektórzy z Was już może wiedzą, jestem mamą, która swoją pociechę musi lulać kilka razy w ciągu nocy. Całkiem naturalnym powinien być zatem fakt, że kiedy śpi dziecię, to ja też, bo i tak za maksimum dwie godziny czeka mnie pobudka. Nic z tego. Tym razem zarywałam wieczory, aby jak najszybciej dowiedzieć się, co było dalej. Lekturę okupiłam więc permanentnym zmęczeniem i podkrążonymi oczami, ale… było warto!

Poznajcie Jules – kobietę, której odebrano to, co od życia otrzymała najcenniejszego. Wraz z mężem przez lata starali się o dziecko, a kiedy w końcu im się udało, wprost oszaleli na punkcie córeczki. Daisy wyrasta na cudowną dziewczynę o nieprzeciętnej wrażliwości i dobrym sercu. Niestety to właśnie te cechy staną się jej przekleństwem, gdy losy nastolatki skrzyżują się z Amelią Quentin. Autorka już na okładce zdradza nam, co się wydarzy. Przystępując więc do lektury, po głowie krążą nam już możliwe odpowiedzi na pytanie – do czego jest w stanie posunąć się matka zdeterminowana, by pomścić śmierć córki?

Byłam pod wrażeniem tego, jaki autorce udało się uzyskać efekt, przynajmniej na mnie. Przecież zdradziła jedną z najważniejszych rzeczy w fabule. Jakim cudem zatem moje emocje rosły z każdą kolejną stroną? To do tej pory pozostaje dla mnie tajemnicą. Chciałam wiedzieć, kiedy to się stanie, w jaki sposób i wreszcie – znać odpowiedź na okładkowe pytanie!

Dziewczyna, która wróciła” to książka, która zajmie wyjątkowe miejsce w mojej biblioteczce i chyba nawet skłoni mnie do sięgnięcia po kolejne utwory z tego gatunku. Dla mnie murowany bestseller. Sprawdźcie sami, bo warto!

Moja ocena: 10/10

Tytuł: Dziewczyna, która wróciła

Autor: Susan Lewis

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Stron: 448

Za okazane zaufanie i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję

Księgarni taniaksiazka.pl!