Nie znam chyba osoby, która nie chciałaby być uważana za eksperta w dziedzinie, w której pracuje. To nie tylko prestiż i nobilitacja, ale także wyższe wynagrodzenie i lepsze perspektywy zawodowe. W końcu będąc ekspertem, nie musimy obawiać się o brak zainteresowania naszymi usługami, a co za tym idzie – możemy zacząć zarabiać na siebie, a nie na kogoś, tkwiąc wciąż na etacie w czterdziestogodzinnym trybie pracy.

Ta książka nie uzbroi nas w wiedzę, jak zostać ekspertką, bo też każda z nas jest dobra w czymś innym. O kwalifikacje musimy zatroszczyć się same. Ona pokaże nam, w jaki sposób wykreować swój wizerunek ekspertki. Myli się bowiem ten, kto uważa, że wiedza i doświadczenie wystarczą. Ekspertką nie jesteś dla siebie samej i własnej satysfakcji, inni też muszą się o tym dowiedzieć. Tylko tak uruchomisz popyt na swoje usługi.

Dominika Nawrocka stworzyła swego rodzaju kompendium wiedzy na temat kreowania eksperckiego wizerunku – począwszy od dress code’u, przez  mowę ciała, po autoprezentację i pewność siebie podczas wystąpień publicznych. Nie brakuje tu także rad dotyczących prowadzenia bloga i strony internetowej, zdjęć i promowania własnej osoby przy pomocy Internetu, zwłaszcza mediów społecznościowych. Autorka skupia się na wszystkim, co tworzy spójny i profesjonalny wizerunek ekspertki.

W zeszycie ćwiczeń każda z nas może opracować własną drogę ku eksperckości, bo pierwszym krokiem w tym kierunku jest uwierzenie w siebie i znalezienie swojej „niszy”, w której czujemy się najlepiej za sprawą naszego doświadczenia, predyspozycji, umiejętności i zainteresowań.

Z publikacją powinny zapoznać się zarówno kobiety planujące założyć własną działalność gospodarczą, jak również te chcące po prostu zwiększyć swoją wartość na rynku pracy.

Na koniec postanowiłam zaprezentować własne zdjęcie, w mojej ocenie spójne z tym, czym się obecnie zajmuję. Prowadzę portal o tematyce sportowo-kibicowskiej, był czas, kiedy miałam swój cykl felietonów na temat polskiej piłki nożnej w jednym z największych w kraju serwisów informacyjnych. I właśnie dlatego poniższe zdjęcie przedstawia moją osobę w mediach społecznościowych.

A Ty w czym czujesz się najlepiej?

Moja ocena: 8/10

Tytuł: Ekspertka. Książka dla kobiet, które mają dużo do powiedzenia

Autor: Dominika Nawrocka