Żyjemy w czasach, kiedy nie wystarczy skończyć studia, aby dostać pracę marzeń. Nawet jeśli w końcu uda nam się to osiągnąć, często okazuje się, że przyjemność robienia w życiu tego, co się lubi, niestety nie idzie w parze z zarobkami, jakie chcielibyśmy otrzymywać za serce wkładane w wykonywane obowiązki.  Najczęściej mówi się, że edukacja jest właśnie taką branżą, do której trafia się ze względu na pasję, a nie oszałamiające perspektywy zarobkowe.

Wynikają z tego dwie rzeczy. Po pierwsze, aby dostać wymarzoną posadę, powinniśmy wciąż się rozwijać, nabywać nowe umiejętności i doświadczenie. Po drugie, równie ważne – gdy już robimy to, co chcieliśmy, niejednokrotnie okazuje się, że musimy szukać dodatkowego źródła dochodu. Stąd coraz większa popularność zawodu korepetytor.

Przy odgórnym podziale talentów i predyspozycji w udziale przypadło mi humanistyczne usposobienie. Wybór studiów nauczycielskich był więc naturalną konsekwencją tego, co lubię i (mam nadzieję) potrafię robić. Kiedy skończę rozpoczęte studia podyplomowe, będę mogła uczyć różnych przedmiotów na niemal wszystkich etapach edukacji, w różnego typu placówkach. Niestety, to wciąż nie jest gwarancją znalezienia pracy marzeń. Być może to odpowiedni czas, by rozważyć opcję zostania korepetytorem. Też zastanawiacie się, jak zacząć swoją przygodę z tym zawodem? W takim razie ta publikacja jest dla Was.

Autorzy książki „Zawód korepetytor” przedstawili temat udzielania korepetycji od każdej strony. Znajdziemy tu informacje na temat tego, co powinno się znaleźć w ogłoszeniu, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, ustalając cenę, gdzie szukać klientów, jak przygotować się do pierwszych zajęć i w jaki sposób budować relację z rodzicami, co wydaje się kwestią najtrudniejszą. Nie zabraknie aspektu prawnego korepetycji, jednak dla mnie najważniejszym rozdziałem był ten dotyczący nowoczesnych technologii stosowanych w nauczaniu oraz narzędzi pomocnych przy tworzeniu pomocy dydaktycznych.

Ta wiedza będzie pomocna nie tylko korepetytorom, ale także czynnym zawodowo nauczycielom. I to właśnie tym dwóm grupom docelowym polecam niniejszą publikację. Znajdziecie tu dużą dawkę informacji praktycznych, które pomogą w pracy oraz pozwolą zaoszczędzić czas – towar w dzisiejszych czasach deficytowy.

Książkę w wersji elektronicznej pobierzecie tutaj.

Moja ocena: 8/10

Tytuł: Zawód: korepetytor

Wydawca: e-korepetycje.net