Kolejna propozycja z fenomenalnej serii interaktywnych książek, które nie potrzebują baterii, bo ich źródłem zasilania jest dziecięca wyobraźnia i…pomysł autorki. Poznajcie sympatycznego Blipka i pomóżcie mu wygrać grę, na której bardzo mu zależy. Ale uwaga – pospieszcie się, czas ucieka!

Jakie są zasady gry? Blipek musi się dostać do cyferek znajdujących się w górnym rogu książki. Sam nie da rady tego zrobić, jest małą, czerwoną kropką, która potrzebuje pomocy Twojego dziecka! Jak maluch może pomóc? Sposobów jest mnóstwo. Może niech pokręci książką w kółko albo przekrzywi ją w prawą stronę? Oj, za mocno! Natychmiast szybko w lewo, zanim Blipek wypadnie z książki! Teraz trzeba go reanimować, jeden klik i drugi klik. Uff, Blipek jest znowu z nami, chociaż…jakiś trochę zniekształcony.  Chyba znów musicie mu pomóc.

To tylko niektóre z pomysłów, które poddaje nam Salina Yoon, autorka ponad stu publikacji dla dzieci. Aby poprowadzić Blipka do wygranej, twoje dziecko będzie musiało książkę obracać, turlać, klikać, dmuchać, chuchać, a nawet łaskotać sympatycznego bohatera. Dzięki temu w atmosferze śmiechu i zabawy poćwiczy rozumienie poleceń, motorykę małą, wykona kilka ćwiczeń oddechowych, utrwali orientację w kierunkach (prawo/lewo), a na koniec będzie dumne, że to właśnie z jego pomocą Blipkowi udało się osiągnąć cel.

Osobiście jestem wielką fanką tego typu książek, które nie są nastawione jedynie na bierny odbiór, ale skłaniają młodych Czytelników do działania. Dlaczego najlepsza forma nauki w dzieciństwie to zabawa? Bo jesteśmy w niej twórczy, odkrywczy, aktywni. I dokładnie na tych samych zasadach działa ta książka. Zdecydowanie polecam!

Moja ocena: 9/10

Tytuł: Kliknij mnie!

Autor: Salina Yoon

Wydawnictwo: Babaryba

Za okazane zaufanie i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję

Wydawnictwu Babaryba!