och-ksiazka-pelna-dzwiekowJako przyszła mama, osoba na co dzień pracująca z dziećmi i wreszcie jako ktoś, kto lata temu pokochał świat książek miłością romantyczną i młodzieńczą, uważam, że najlepsze książki dla młodych Czytelników to te, które dając radość, poprzez zabawę także kształcą. Dzieje się to niepostrzeżenie, bez nudnych regułek i szaro-burych stron jak to miało miejsce kiedyś. Literatura dziecięca oferuje obecnie mnóstwo pozycji, także dla najmłodszych, które poza przyjemnością z czytania, pełnią też funkcję edukacyjną.

Chciałybyście tego dla swoich pociech? Zapraszam zatem do świata Herve’a Tulleta, nie bez powodu nazywanego książkowym czarodziejem. „Och!” to rzeczywiście książka pełna dźwięków, chociaż nie znajdziecie tutaj żadnego przycisku. To opowieść zasilana dziecięcą wyobraźnią, mającą moc setek tysięcy baterii. Poznajcie „Ocha”, pozornie zwyczajną niebieską kropkę, która wciągnie was w niesamowitą grę, pełną rozmaitych odgłosów. Chociaż przygodę zaczynacie we dwójkę, to z czasem do zabawy dołączają nowi przyjaciele. W końcu co to za zabawa bez „Acha” i „Łała”? Wciąż mało? Nic prostszego (a może trudniejszego?) – wystarczy ich wymyślić! Tylko od was i od waszej kreatywności zależy, w ile dźwięków skończycie przygodę!

Poza czystą przyjemnością ze wspólnej zabawy i popełnianych omyłek (pojawią się, wierzcie!), książka kształci szereg umiejętności, które warto rozwijać u dziecka już od najmłodszych lat – od rozpoznawania kolorów i dopasowywania do nich odgłosów, przez ćwiczenie modulacji głosu, interpretację głosową stanów emocjonalnych, ćwiczenia oddechowe, po rozwijanie motoryki małej (kreślenie śladów palcami). A wszystko to w atmosferze zabawy i relaksu.

Warto zaznaczyć, że dziecko może bawić się z książką samo, ale także z rówieśnikiem lub dorosłym. To moje pierwsze spotkanie z Hervem Tulletem, ale z pewnością sięgnę po kolejne propozycje jego autorstwa, które będę wykorzystywać zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym.

Moja ocena: 10/10

Tytuł: „Och! Książka pełna dźwięków”

Autor: Herve Tullet

Wydawnictwo: Babaryba

Za okazane zaufanie i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję

Wydawnictwu Babaryba!

logo_babaryba