najpiekniejsze-opowiesci-przedszkolakaWiek przedszkolny to taki dziwny czas, kiedy dziecko niby wciąż jest dzieckiem, a jednak potrafi zaskoczyć rozumowaniem, którego nie powstydziłby się żaden dorosły. I podobnie jak dorośli, dzieci mają problemy, które przeżywają na swój własny sposób. Czasem to komunikują, innym razem skrywają w sobie i rolą osoby dorosłej jest dostrzeżenie tego problemu, zanim urośnie do rangi czegoś w umyśle dziecka nierozwiązywalnego. Myli się jednak ten, kto uważa, że problemy dzieci dotyczą jedynie zabawek i temu podobnych rzeczy. Dziecko może przeżywać osobiste dramaty i niekiedy trzeba mu pomóc, bo samo nie poradzi sobie z drzemiącymi w nim emocjami. I o tym właśnie jest ta książka.

Kiedy okazuje się, że dziecko musi nosić okulary, spotyka się ono z różnymi reakcjami wśród rówieśników. Początki, jak wszystko co nowe, mogą być trudne i na pewno dobrze wtedy poznać historię Adasia i jego okularów, których zaczęli mu zazdrościć wszyscy w przedszkolu! A może komuś brakuje odwagi, bo widzi, że coś wychodzi mu gorzej niż pozostałym? Niech posłucha opowieści o Witku, który dzięki swojemu tacie nie poddał się i w końcu zaczął strzelać gole, bo zrozumiał, że to trening czyni mistrza! Życie pisze różne scenariusze i zdarza się tak, że ktoś musi nagle się przeprowadzić. Co w sytuacji, kiedy jest to ulubiona koleżanka, która nie będzie już chodziła z tobą do przedszkola? Ania z tej książeczki czuła podobnie, ale udało się jej przezwyciężyć smutek.

„Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka” to zbiór trzydziestu opowiadań na różne okazje. To historie, które pomogą dzieciom uporać się z troskami, które dręczą ich małe główki. Każdy tekst dotyczy zupełnie innej sytuacji, myślę więc, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Moja ocena: 8/10

Tytuł: Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka

Autor: Agnieszka Antosiewicz

Wydawnictwo: Greg

Stron: 64

Za okazane zaufanie i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję

Wydawnictwu GREG!

GREG logo