opowiedz-mi-babciuMoja babcia jest chyba najcudowniejszą babcią na świecie. W sumie to nie chyba, na pewno. I jako, że niebawem, bo już za trzy dni, dokładnie w Dzień Ojca, obchodzi imieniny, postanowiłam sprawić jej miłą niespodziankę. Padło na Monikę Koprivovą i jej „Opowiedz mi, Babciu”, czyli książkę do przechowywania wspomnień.

Duży format, masywna okładka z przyjemnym wzorem. A w środku? Magia. Grube kartki, wdzięczna czcionka, delikatna grafika, ale przede wszystkim treść. Zaczynamy od stworzenia drzewa genealogicznego, następnie uzupełniamy kartę ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem babci, a potem już tylko wspomnienia. Od tych dotyczących dziadków naszej babci, przez dzieciństwo i ulubione zabawy, przyjaciół, młodość, aż po poznanie dziadka, ślub, pracę, dzieci i wreszcie wnuki. Dużo pytań, dość szczegółowych i dużo miejsca na odpowiedzi. A odpowiedzi na te pytania chciałby poznać chyba każdy wnuczek i wnuczka.

Genialny pomysł, genialne wydanie. Idealna na prezent. Mam nadzieję, że po uzupełnieniu babcia pozwoli mi spojrzeć w swoje zapiski, do których zapewne niejednokrotnie i ona uśmiechnie się, wracając do wspomnień 🙂

Moja ocena: 10/10

Tytuł: Opowiedz mi, Babciu. Książka do przechowywania wspomnień

Autor: Monika Koprivova

Wydawnictwo: Loyal Solutions

Stron: 132

Dodaj komentarz