zabawki-na-wakacjachRynek książek jest obecnie pełen publikacji dla dzieci – niektórych naprawdę dobrych, ale też i takich, które niestety nie zainteresują młodych amatorów czytelnictwa. Sama już padłam kilka razy ofiarą promocji w dziale książek dziecięcych. Prawda jest jednak taka, że z powodu ilości książek na półkach, trudno się przebić nawet z czymś fajnym.

Dzięki Wydawnictwu Psychoskok trafiłam na publikację Joanny Łacznej – „Zabawki na wakacjach”. Czy wykorzystam ją w pracy? Tak. Zbliżają się wakacje, więc tematyka absolutnie na czasie, bohaterowie sympatyczni, podróż zabawek ciekawa i ukazująca siłę współpracy, a przy tym rzecz ważna – bardzo dobre, duże ilustracje, czyli to, co dzieci kochają najbardziej.

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie książki, tym razem w celach dydaktycznych. Ilustracji nie jest aż tak dużo, gdyby je skserować na kolorowej drukarce i zalaminować, można by czytać dzieciom i w odpowiednich momentach robić pauzę, by maluchy dopasowywały odpowiedni dla danego fragmentu obrazek. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, a dla dzieciaków dodatkowa frajda. Książka nie jest długa, więc nadaje się na jedno czytanie, co również jest nie bez znaczenia, przynajmniej dla mnie.

Moja ocena: 7/10

Tytuł: Zabawki na wakacjach

Autor: Joanna Łaczna

Wydawnictwo: Psychoskok

Stron: 38

Za okazane zaufanie i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję

Wydawnictwu Psychoskok!

Logo Psychoskoku

Dodaj komentarz